Tag - Arduino

Entries feed - Comments feed

21Jun

Obudowa VTI

DSCF0845_web.JPGOstatni weekend poświęciłem na wykonanie obudowy. Dla mnie zawsze jest to najtrudniejszy etap, głównie za sprawą niedostatków w wyposażeniu warsztatu. Również tym razem nie obeszło się bez wsparcia - pożyczyłem (dziękuję Marcin!) statyw pionowy do wiertarki oraz imadełko. Tak wyposażony przystąpiłem do pracy. Efekt możecie obejrzeć na stronie poświęconej projektowi VTI. Zapraszam do lektury!

01Jun

Mam już płytkę OSD Shield!

osd_shield1.JPGW końcu dotarła do mnie płytka OSD i mogłem posiedzieć nad kodem by zaimplementować jej podstawową obsługę. Efektem jest wydanie wersji 0.3 oprogramowania, w której na ekranie jest już wyświetlana aktualna godzina i data pobrana z odbiornika GPS. Ważne: od tej wersji nie wykorzystuję biblioteki SoftwareSerial. Odbiornik GPS został podłączony do Arduino bezpośrednio pod sprzętowy port UART. Dlatego, chcąc wczytać oprogramowanie, GPS należy wyłączyć. W praktyce wystarczy odłączyć od Arduino przewód Vcc który go zasila. Krótki filmik pokazujący działanie układu umieściłem na YouTube. Szczegóły oczywiście na stronie poświęconej projektowi VTI.

11May

VTI – pierwsze próby

arduino-uno-r3.jpgPierwsze próby za mną. Na razie udało się podłączyć odbiornik GPS do Arduino i napisać oprogramowanie realizujące podstawową funkcjonalność: konfigurację odbiornika GPS, parsowanie komunikatów NMEA i wyświetlanie co sekundę na konsoli szeregowej informacji o czasie i położeniu. Zamówiłem już Video Overlay Shield i czekam na jego dostawę. Więcej informacji na stronie projektu: VTI.